• Home
  • >
  • Blog
  • >
  • II Kongres Miasta dla Suwerenności Żywnościowej 17-18 czerwca 2026 Kraków 

II Kongres Miasta dla Suwerenności Żywnościowej 17-18 czerwca 2026 Kraków 

Sieć Kooperatyw Spożywczych weźmie udział w Kongresie Miasta dla Suwerenności Żywnościowej, podczas którego samorządowcy, rolniczki, eksperci i działaczki społeczne będą wspólnie pracować nad przyszłością lokalnych systemów żywnościowych.

Udostępnij znajomym!

W obliczu kryzysów klimatycznych i ekonomicznych konieczne jest skracanie łańcuchów dostaw, rozwój rolnictwa miejskiego i budowanie rynków opartych na partnerstwie. Miasta mogą stać się liderami tej zmiany – tworząc infrastrukturę dla handlu bezpośredniego, wspierając rolników i promując politykę „od pola do stołu”.

Celem Kongresu jest zebranie wiedzy i doświadczeń skoncentrowanych wokół miejskich polityk żywnościowych oraz innych dobrych praktyk z zakresu budowania bezpieczeństwa żywnościowego.  Wnioski z debat zostaną przełożone na sugestie dotyczące polityki żywnościowej na szczeblu lokalnym. 

Podczas  tegorocznego Kongresu wypracujemy projekt Modularnej Miejskiej Polityki Żywnościowej – adaptowalnego dokumentu będącego narzędziem dla samorządów, pomocnym w opracowywaniu i wdrażaniu lokalnych polityk żywnościowych.  

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą współtworzyć odporne i sprawiedliwe systemy żywnościowe.

Dołącz do rozmowy o przyszłości miast, które się żywią!

Więcej informacji na: miastadlazywnosci.pl

Udostępnij znajomym!

Zobacz także: