II Kongres Miasta dla Suwerenności Żywnościowej 17-18 czerwca 2026 Kraków
Sieć Kooperatyw Spożywczych weźmie udział w Kongresie Miasta dla Suwerenności Żywnościowej, podczas którego samorządowcy, rolniczki, eksperci i działaczki społeczne będą wspólnie pracować nad przyszłością lokalnych systemów żywnościowych.

W obliczu kryzysów klimatycznych i ekonomicznych konieczne jest skracanie łańcuchów dostaw, rozwój rolnictwa miejskiego i budowanie rynków opartych na partnerstwie. Miasta mogą stać się liderami tej zmiany – tworząc infrastrukturę dla handlu bezpośredniego, wspierając rolników i promując politykę „od pola do stołu”.
Celem Kongresu jest zebranie wiedzy i doświadczeń skoncentrowanych wokół miejskich polityk żywnościowych oraz innych dobrych praktyk z zakresu budowania bezpieczeństwa żywnościowego. Wnioski z debat zostaną przełożone na sugestie dotyczące polityki żywnościowej na szczeblu lokalnym.
Podczas tegorocznego Kongresu wypracujemy projekt Modularnej Miejskiej Polityki Żywnościowej – adaptowalnego dokumentu będącego narzędziem dla samorządów, pomocnym w opracowywaniu i wdrażaniu lokalnych polityk żywnościowych.
Zapraszamy wszystkich, którzy chcą współtworzyć odporne i sprawiedliwe systemy żywnościowe.
Dołącz do rozmowy o przyszłości miast, które się żywią!
Więcej informacji na: miastadlazywnosci.pl


